Kolik kalifornských žížal potřebuji?

Kolik kalifornských žížal potřebuji do začátku?

Vermikompostování nabízí způsob, jak vyrobit kvalitní černozem za pomoci plastové bedny, kuchyňských zbytků a kalifornských žížal. Nejdříve je třeba zjistit, kolik kompostovatelného odpadu vyprodukujete za týden. Snadno potom zjistíte, kolik žížal budete potřebovat.

Kalifornské žížaly zkonzumují polovinu své tělesné hmotnosti každý den. To znamená, že je potřeba objednat dvojnásobnou váhu kalifornských žížal, vzhledem k hmotnosti odpadu vyprodukovaného za den. Pokud tedy produkujete například 7 kg odpadu za týden, znamená to 1 kg denně. Pro likvidaci takového množství budete potřebovat dva kilogramy kalifornských žížal (cca 4.000 ks). Obecná rovnice je:

(Hmotnost odpadu za týden / 7) x 2 = Doporučená hmotnost kalifornských žížal

Kolik kusů je jeden kilogram žížal?
Množství žížal v kilogramu se liší a závisí na jejich velikosti. Zvážením dospělých kalifornských žížal jsem dospěl k závěru, že 100 kusů váží 50 gramů. To tedy znamená, že 1 kg dospělých kalifornských žížal obsahuje 2.000 kusů.

Kde je možné koupit kalifornské žížaly?
Prodej kalifornských žížal online je zde s odesláním zásilky každé úterý.

Kalifornským žížalám můžete dávat téměř jakékoliv ovoce nebo zeleninu. Nekrmí se vařeným jídlem, masem, mlékem a chlebem. Můžete krmit také papírem a zbytky kartonu, což pomáhá udržovat optimální vlhkost. Pro jakékoliv dotazy a připomínky vložte komentář, připojte se na sociálních sítích nebo napište na email.

Napsat komentář